Unisex revolution

Vytrvalostní závod v brněnském M-Paláci byl opravdovou zátěžovou zkouškou našich ochablých tělesných schránek neboť nás druhý den bolely i ty svaly, o kterých jsme doposud nevěděli, že je vůbec máme.

„Předně si musíme přiznat, že 1. závod sezóny se našemu teamu opět povedl … „

…povedl i přes citelné oslabení našeho teamu o ztrátu 3. jezdce, který předem odhadl fyzickou náročnost tohoto klání a při vzpomínce na svou náročnou a nevděčnou rolí v superkvalifikaci (pojistit místo v lize B), se psychicky zhroutil a byl odvelen na relaxační pobyt v alpské zotavovně – doufáme, že do příštího závodu už bude v pořádku – drž se Bobe!

Právě tato nepříjemnost nás však donutila aplikovat do naší strategie další, typicky Curevské prvky.

Závod měl být zkrátka skutečnou prověrkou pro opravdové chlapy. Proto management našeho teamu přišel s inovativním projektem, který by se dal přirovnat snad jen k pokusu spuštění Temelína pomocí MS Visty, angažovat jako 1. v šampionátu do teamu ženu – Renatu.

Teamoví strategové však podcenili možnost rodinné režie (Renata je totiž manželkou Tomáše z DRT), nicméně alespoň k plné spokojenosti našeho marketingové oddělení byl tak celý závod zpestřován schizofrenickými fandy, kteří svůj zájem střídavě měnili mezi tým DRT a CRS.

S příchodem něžného pohlaví získala teamová komunikace zcela nový rozměr. Nejvíce si ho užil jezdec David. Jeho stále zrychlující se kola si zbytek týmu vysvětlil po svém a operativně změnil strategii. Zoufalý David sice mával, že už mele z posledního, ale tvrdí stratégové neustoupili. Jen mu naznačili, že je fakt „jednička“. Tento bod byl vrcholem komunikačního nedorozumění. Tým na téma komunikace vydal informativní brožurku, kde se mimo jiné uvádí: zdvižený palec je multifunkční znak a neznamená jenom ještě kolo a padla.

David po závodě podal interní protest. Mimo jiné mu vadila i ta skutečnost, že jeho mechanici jsou vždycky na záchodě, když je potřebuje. Výkonná rada týmu přislíbila, že upraví pitný režim tak, aby k podobným nedostatkům nedocházelo.

Další výhodou bylo, že jakožto traťoví komisaři jsme se během 3 hodin závodu ligy A mohli aklimatizovat na atmosféru v hale a během závodu nám již dýchání znečištěného vzduchu nečinilo žádné potíže, což byla možná další příčina našeho životního úspěchu. Tedy snad až na Rannase, který se patrně kvůli vidině lepšího výsledku jal uctívat porcelánové bohy a následně při závodech odvedl zručnou hodinářskou práci (a to na rozličných místech na trati, jednou i s odvážným propadem o čtyři pozice). Ale ani permanentní modré vlajky nám nezabránili udržet vydřenou pozici a závod si jak se patří užít.

Tento odvážný experiment s sebou přinesl celou řadu vzrušujících překvapení, ale především prokázal, že Renata nebyla jen nejrychlejší ženou na trati, ale že byla prostě Curevsky dobrá ;-) S jejími službami tedy počítáme i do dalších vypjatých závodů.

P.S: Nutno ještě podotknouti, že Renata podala protest proti nařčení z pomluvy o rodinné režie, neboť se prý usilovně snažila troubit na jezdce Tomáše z konkurenčního DRT, ale nemohla najít klakson.

Zdroj: CRS Public relations
Foto: Curves Racing System

Přidat komentář