5. Závod Steelring Třinec

steelring

Po letní pauze se opět rozběhne kolotoč KartRace a druhou polovinu sezony otevírá Třinecký Steelring!

Datum: sobota 27.7.2019
Čas: 09:00 – 14-15 hod.
Okruh: Steelring 
Motokáry: CRG 390ccm
Formát: Spravedlivé sprinty 9x18min + dovažování

 

Časový harmonogram závodu:

9:00 – 9:10 Příjezd všech týmů
9:10 – 9:15 Prezence
9:15 – DEADLINE – kdo není prezentován, nezávodí.
9:20 – 9:40 Rozprava
10:00 – 14:00 Závody
14:15 Vyhlášení

Bližší popis závodního formátu – spravedlivé sprinty:

Tento formát je bez kvalifikace. Spočívá v tom, že se jede přesně tolik závodů, kolik je motokár. Všechny týmy tedy vystřídají postupně všechny motokáry a všechny startovní pozice na roštu.

Rošt do prvního závodu se sestaví podle aktuálního pořadí týmů v šampionátu. Káry budou stát na startu vždy podle svého pořadí.  V našem případě se jedná teď pouze o 9 závodů po osmnácti minutách. Do těchto 9ti závodů musí tým nominovat všechny své tři jezdce 3x. Startovní rošt vypadá vždy stejně, motokáry jsou seřazeny podle svých čísel, tedy např. 1,2,3 …9. Kdo usedá do které motokáry je tým oprávněn si zvolit (prosím všechny týmy, aby nám poslali celou nominaci do deseti závodů společně s nominací! Nebudeme je zveřejňovat, ale velmi nám to usnadní organizaci.

 

Do prvního závodu budou jezdci z daného týmu nominováni podle aktuálního pořadí v šampionátu. Do dalších závodů se vždy týmy o jedno místo na startu posunou dolů. Tým, který startuje poslední, bude v dalším závodě startovat jako první.

 

Je to jasné? Věříme, že ano, komu ne, bude mít k dispozici rozpis na nástěnce. Každý závod se boduje stejně jako body do šampionátu. Po odjetí všech se sečtou body – jak jezdcům, tak týmům a určí se pořadí. Body jezdců se připočítají i do šampionátu jezdců.

Při stejném počtu bodů se počítá lepší umístění ze všech rozjížděk. Pokud ani to nepomůže, tak nejrychlejší kolo v závodě.

 

V Třinci si budeme dělat komisaře sami, tak doufám, že vše bude bez problému.

 

!!! Prosíme všechny jezdce a komisaře, aby přijeli s maximální disciplínou na časový harmonogram  !!!

Nominace pro tento závod, včetně rozpisu do prvních sprintů, zasílejte na adresu „org@kartrace.cz“ a to do 26.7.2019 do 12:00!!!

 

Přidat komentář

Komentáře: 2
    • Kefi